Telefon santralleri arasıda en çok tercih edilen marka olan karel in santrallerinden kullanımı ile ilgli maddelerden bahsederek karel santral yönlendirme nasıl yapılır. Sorusuna cvp bulacağız. Ayrıca bu bütün kodları santralinize bağlı bulunan bir op 50 konsol veya karel op48 konsol varsa kodları buradan da girebilirsiniz. Sizde bizler ile karel servis desteği taleplerinizi karşılamanız durumda telefon ile yönlendirme hizmetlerini online olarak alabiliriniz. Şimdi örnekler ile anlatım sağlamaya çalışacağım. ayrıca sözlü bilgi de vereceğim. Örnek verecek olursak karel santral yönlendirmek istediğimiz telefon numarası 126 olsun bu numaralı hatta gelen çağrılarımızın tamamını düşürmek istiyorsak yapmamız gereken işlem çok basittir Örn. Ana konsol hattı (111 Operatör) Hattından ahizeyi kaldırıp 85-126 Yapıp ahizeyi yerine koymamız karel santral telefonu yönlendirme  yapmış olacağız.

Karel Santral Yönlendirme İptali

Telefon hatları yönlendirmesi sonucunda gelen telefon çağrıları ister dışardan harici olsun istersede içerden dahili olsun yönlendirimiş ise farklı bir dahili hatta çalacaktır Bu durumu iptal etme işlemine karel santral yönlendirme iptali adı verilir. Örnek verecek olursak şu şekilde yaparsak işlem yönledirmeyi iptal edecektir. Örnek olarak 126’ya yönlendirilmiş olan telefonu iptal edelim  85 126 Yaparak yönlendirdiğimiz hattı ahizeyi kaldırım sadece 85 İle yönlendirme iptalini yapmamız yeterli olacaktır. Sizde bu programları okuyarak değilde telefonla bilgi almak hızlı telefon desteğı almak istiyorsanız karel santral servisimiz den tarafınıza bir santral teknik servisi ile ücretli telefon desteği verecektir.

Not: Telefon desteği www.karelsantralservis.com İle çalışan şirketlere telefon desteği vermektedir sizde bizlerle çalışmak ve karel santral servis ile çalışmanın ayrıcalıklarından faydalanmak için iletişime geçin.

Karel Santral Yönlendirme Kodları

Çeşitli karel santral yönlendirme kodları bulunmaktadır bu karel santral yönlendirme kodlarından bahsetmek gerekirse şu şekilde açıklama yapılabilir. Karel santral yönlendirme kodlarını sıralamak gerekirse.

  • Doğrudan telefon hattını farklı bir hatta yönlendirme 85 Kodu
  • 2 Çalmadan sonra yerimde yokum burda olabilirim 86 Kodu
  • Rahatsız edilmeme modu telefon için discconnect 831 Kodu
  • Rahatsız edilmeme modu iptali 830 Kodu

Yukardaki kodları yanlış tuşlamanız yada farklı santral markalarında uygulamanız durumlarında karel santral yönlendirme kodları yanlıs karısık uygulamalarda uygulanması santralinize yanlış program yaptırabilir. Bu durumun bizi bağlayıcı herhangi bir sebep içermediğini bildirmek isteriz diğer tüm problemler ile ilgili servis çağırmak ve arızanızı iletmek isterseniz ve istanbul bölgesinde bir karel santral servisine ihtiyacınız varsa karel servis hizmetimizden ücretli olarak yararlanabilirsiniz. Ve ekonomik fiyatlarla bizimle çalışmanın keyfini çıkarabilir ve karel santral yönlendirmesini telefonla bizle çalışan şirketler ücetsiz olarak online alabilirler.

 

Bir önceki yazımız olan Ülkemizde İletişim ve Karel başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Karel Santral Yönlendirme Kodlari Ve İptali