İade Ve Geri Ödeme Politikası

Satın aldığınız ürünler, Müşteriye karelsantralservis.com (Turkkom haberleşme hizmetleri) Tarafından gönderimi elden teslim veya kargo seçeneği ile sağlanır. Tüm site içeriğimizde karel santral ürünleri ve aksesuarları satılmaktadır. Kurulumu yetkili kişilerce yapılmalıdır. Aksi taktirde iade durumu fes edilecektir. Ürününüz garanti dışı kalacaktır.
Satın aldığınız ürünü kurulum hariç alacağınızdan kurulum için yetkili servis sunan karel servis şirketlerinden sağlıyabilirsiniz.
Kargo ile gönderimlerde kapıda ödeme seçeneklerinde Kargoyu teslim alırken ürününüzün kutusunun, paketinin ve ambalajının taşımadan dolayı hasara uğrayıp uğramadığını lütfen kontrol edin. Kargo görevlisi, taşıma esnasında oluşan hasarlar için zabıt tutmakla yükümlüdür.
Mevzuat gereğince, cayma hakkına ilişkin ürün iadelerinde, iade kargo ücreti Alıcıya( Müşteriye ) Aittir. Not: İstanbul içi tüm ürünlerimiz elden teslimdir. kargo ücreti alınmaz. Cayma Hakkı ve İade Süreç Bilgileri aşağıda bilginize sunulmuştur.
 
Teslim aldığınız ürün, kusurlu/arızalı veya belirtilenden farklıysa ürünü iade etmek için, Çağrı merkezimizle iletişime geçiniz.7 Gün/ 24 Saat Hizmet vermektedir.
Müşteri, ürün iadesi ürün ile alakalı eksik noksan veya arızalı durumlarda birebir değişim talebinde bulunabilir ve masraflar karelsantralservis.com a aittir.  Ürün bedeli iadesi taleplerinde, İade kontrolü aşağıda belirtilen durumlara uyuyorsa (İade koşulları aşağıda listelenmiştir) Ödeme eksiksiz olarak yapılır.
Havale , Eft ile yapılan ödemeler Bankaların süreç ve uygulamalarına göre iadelerin, banka hesaplarına yansıması, 2 ila 4 günlük bir süreyi bulabilmektedir. İade edilen ürün bedeli vadesiz hesabınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.
Ürünün incelenmesi için zamana ihtiyaç duyulması durumunda, karelsantralservis.com müşteriden ek süre talep edebilir. Müşterinin onay vermesi durumunda, ek süre sonunda talebin sonuçlandırılması gerekmektedir.

İade Olan Koşullar?

  1. Satın alınan ürün kusurluysa İade Edilebilir.
  2. Satın alınan ürün kutusu açılmamışsa iade edilebilir 14 gün içinde
  3. Satın alınan  ürün kutusu açılmamışsa bire bir değişimi yapılabilir veya başka bir ürün ile değiştirilebilir 14 gün içinde

İade Olmayan Koşullar?

  1. Ürünün yetkili servis dışında 3. Kişilerce kurulumunun montajının sağlanması (Garanti şartlarını Dahi Etkiler)
  2. Arıza durumunda ürünler Fabrika garantisi altındadır. İlk kurulumu yapan şirketlerce onarımı sağlanır. (Garanti süresince)
  3. Kurulumu yapılmış kullanılmış ürünler iade edilemez geri alınamaz Şayet arızalı ise değişimi birebir Onarım veya değişimi karelsantralservis.com ile sağlanır montaj karelsantralservis.com karel teknik servis ekiplerimizce ücretsiz olarak sağlanır.

Cayma hakkı nedir?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) gereğince, Müşterilerin teslimat tarihine mütakip 14 Gün içerisinde cayma hakkı bulunmaktadır. bu hakkı kullanarak sebesizce ve “ulaşım masrafı (Kargo) ödemeden” ürünleri iade etme hakları vardır. Kanunu her kurumun uygulaması gerekmektedir.

Cayma hakkı Nasıl Kullanılır?

Müşterinin cayma hakkı kullanabilmesi için teslim tarihi itibari ile 14 gün içinde ürünü iade etmek istediğini karelsantralservis.com a bildirmesi gerekmektedir. karelsantralservis.com, müşterinin talebini aldıktan sonra en geç 10 (on) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedeli ve iade kargo ücretini alıcıya hiçbir masraf yükletmeksizin ödemektedir. Ürün, karelsantralservis.com a iade edilirken teslimatı sırasında müşteri’ye ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. Fatura, Alıcı tarafından imzalanarak ürünle birlikte teslim edilmelidir.

İade Ve Geri Ödeme Politikası