telefon santralleri analog sayisal ip telefon santralleri Telefon Santralleri

 Telefon Santralleri

Telefon santrali, abone aktarma özelliği bulunan ve telefon hattı şebekesine bağlı olan iletişim aygıtı parçasıdır. Kurumsal kullanıcı tarafından tercih edilen günümüzün iletişim aygıtıdır. Bir çok modeli ile sağladığı kolaylıklar iş hayatına verimli etki eder. Telekomünikasyon sektöründe birçok modeli ile ön planda bulunmaktadır Geçmişten günümüze analog telefon santralleri aynı zamanda sayısal telefon santralleri ile beraber ve günümüzün son teknolojisi ip yani voip telefon santralleri günümüzün vazgeçilemez ürünlerindendir.

 

İp Telefon Santralleri

Telekom hatlarının kablolar üzerinden değilde internet hattı üzerinden sağlanma şeklidir kısaca voip hattı da denilebilir. Telefon santralleri h323 veya sip olarak hizmet sağlayıcısı yani umth operatöre register olur ve dış aramalar veya dıştan arayan kişiler siteminize internet hattı üzerinden bağlanır. Görüşme kalitesi mükemmel derecede kaliteli olması için gerekli kodekler sisteme entegre edilir uç birim telefonları lokalde yada dışarda herhangi bir yerde olabilir şubelerinize farklı lokasyonlara tek nokta hizmeti sunar. Çağımızın en gelişmiş telefon satnralleri ip telefon santralleridir.

Analog Telefon Santralleri

Geçmişten günümüze telefon santralleri analog olarak kullanımını günümüzde de sürdürmektedir. İlk türkiye üretimli analog telefon santral 1983 Yılında üretilmiş. 2016 Yılında da hala üretimi devam etmektedir.

Hibrit Telefon santralleri

Teknoloji olarak analog santrallerin özellikleri zenginleştirilmiş aynı zamanda hibrit telefon santralleri ortaya çıkmıştır örneğin hem analog, hem sayısal, hemde ip telefon santralleri günümüzün ihtiyaç duyulan telefon santralleri çözümleridir.

Telefon Santralleri